Tag: Pružiny

Výroba pružin má v České Republice dlouhou minulost

Průmysl v České Republice je opravdu nejlepší kvality. Na vysoké rovině je mezi jínymi motorizační průmysl, ve kterým nepochybně nejvíc známá je Škoda. Též velmi uspěšný je průmysl energetický, všechno diky jaderným elektrárnam. Hodně důležitý je také průmysl chemický, strojírenský a hutnický. Všechny průmyslové odvětví mohou skvělé pracovat diký mašinům a samozřejmě díky těžké prací lidí.

Continue reading “Výroba pružin má v České Republice dlouhou minulost” »

Pera zkrutné v průmyslu a jejich použíti.

Pružiny je možne roztřidit na pár žánrů. Každý žánr má trochu jiný tvar. Jejích úkole rovněž jsou různorodné. Nejvíc známy žánr pružin to samozřejmě pružiny tláčné, které jsou používané v různých oborech průmyslu. Meně známym druhem per jsou pružiny tážné, které nejčastějí můžeme najít v dveřech nebo oknech. Třetím hodně podstatným žánrem pružin jsou zkrutné pružiny.

Continue reading “Pera zkrutné v průmyslu a jejich použíti.” »

[Top]

Jak jsou výrabené pera a jak je možne je používát?

Zřídkakdo z nás uvědomuje si jak podstatné jsou pružiny v různých mašínách. Použivame pružin každého dne a můžeme je nalézt ve většíně věcí, které máme v náších domech. Většina z ních funguje díky pružinam. Pružina obvykle je nevelkou částí ohromných strojů. Jej vlív na fungování celé mašiny je opravdu ohromný.

Continue reading “Jak jsou výrabené pera a jak je možne je používát?” »

[Top]