Tag: technologie

Co v současné době se děje v českém průmyslu – pozoruhodné novinky

Český prumysl má současně několik pozoruhodných jevů, o čem svědčí na příklad znamý Festival Česká inovace 2015, který se koná každoročně v Praze. Tentokrát svoje výsledky práce prezentovali odborní vynálezci a různé společnosti. K nejnovějším inovacem patří projekty z těchto oblasti jako biotechnologie, ekologický průmysl a naučné hračky – například příkladem je pozoruhodný projekt Pitná voda a peletky z prašecí kejdy, snímač měřící mechanické reakce těla a MagicBox. Festival je nejen zajímavá nabídka pro podníky a inženýrové, ale také také dobrá šance na rozšíření popularity lokálního průmyslu a technologie u mládeže – na příklad vysokoškoláků a absolventů technických škol.

Continue reading “Co v současné době se děje v českém průmyslu – pozoruhodné novinky” »

Výroba v Česku – pozoruhodné trendy na tento rok

V České republice nechybějí různé pozoruhodné výrobky. Proto dobré rozhodnutí je nyní se dozvědět, jaké jsou nejnovější trendy, pokud jde o výrobu – díky tomu postoj vědomé spotřeby, kterého bodem je znalost místa výroby a lokální nakupování, je lehčí k držení. S výrobou v Česku jsou i spojené velice pozoruhodné informace – např. nekaždý ví, že pro český průmysl a jeho výrobky typická je velká rozmanitost. K znamým na celosvětovém rozsahu českým výrobkům patří potřeby pro umělce, obuvnictví, auta (značka Škoda), lokální pivovarnictví a speciální šklo, ale velmi klíčový příspěvek jsou také tř. chemický a stavební průmysl.

Continue reading “Výroba v Česku – pozoruhodné trendy na tento rok” »

[Top]

Několik pozoruhodných slov o nových továrnách mimo Prahy

Průmysl je v dnešní době dobrý nápad na vlastní investici – především teď, když nové, zajímavé technologie jsou snadně dosažitelné, a zájem o tuzemské výrobky je velký zároveň v Česku a zahraničí.

Continue reading “Několik pozoruhodných slov o nových továrnách mimo Prahy” »

[Top]

Průmysl v České republice – shrnutí

V roce 2014 průmysl v ČR se označoval několika pozoruhodnými úspěchy. Byla to hlavně doba zvětšení produkci aut a částí, elektřiny a elektrických přistrojů, chemických prostředků a klimatizaci – produkce se soustředila na tom, co je soudobé a se charakterizuje velkým počtem zákazníků. Zmenšila se výroba míň nutných průmyslových odvětví, například těžby nebo některých typů řemesla – tř. zprácování korku.

Continue reading “Průmysl v České republice – shrnutí” »

[Top]